Nagrzewnice gazowe – opis działania oraz zastosowanie

nagrzewnice gazowe
Ogólna charakterystyka urządzenia Nagrzewnice to urządzenia o szerokim zastosowaniu. Celem ich używania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do pożądanej przez użytkownika przyrządu temperatury. Głównym miejscem używania nagrzewnic są auta, jednak stosuje się je też we wnętrzach, zwłaszcza tych o większej powierzchni, oraz w przemyśle – w procesach z udziałem ciepła. Do maszyn tych wykorzystuje się kilku typów paliwa: oleju opałowego, gazu ziemnego lub LPG, paliw stałych (np. węgla czy koksu). Mogą być także uruchamiane z udziałem energii elektrycznej lub energii uzyskiwanej z wody.

Nagrzewnice gazowe – opis działania Są to narzędzia o kształcie najczęściej cylindrycznym, lub też prostopadłościennym. Posiadają wentylator, służący do doprowadzania powietrza do urządzenia, gdzie ulega ono ogrzaniu, a następnie – wyprowadzane jest na zewnątrz. używamy w nich paliwa w postaci gazu ziemnego lub LPG (powszechnie znany jako propan butan). Jest to jeden z ich walorów, gdyż gaz współcześnie jest raczej tanim surowcem – w porównaniu chociażby do stale drożejącej energii elektrycznej. Dzięki temu nagrzewnice gazowe są wydajne, a ich użytkowanie – opłacalne dla właściciela. Niektóre z nich wyposażone są w elementy regulujące poziomu gazu, co można zaliczyć do walorów.

Następne artykuły

Jakie są najistotniejsze parametry nagrzewnic brane pod lupę przez kupujących?

nagrzewnica przenośna, domowa
Producent wychodzi w kolejnym sezonie z inną odsłoną urządzeń, takich jak właśnie nagrzewnice. Ciągłe zainteresowanie klientów wzbudzają przede wszystkim coraz większe ich opcje. Cechą typową dla kondensacyjnych nagrzewnic jest pełne ogrzewanie pomieszczeń. Rozbudowana regulacja pozwala na dostosowanie się do określanych przez domowników warunków. Potrzeby konsumentów są zwykle przez nich jasno zdefiniowane, dzięki czemu łatwiej jest naszym ekspertom dostosować bieżącą ofertę do stawianych przez nich kryteriów.


Zastosowanie Nagrzewnice gazowe służą głównie do ogrzewania pomieszczeń, do których należą kościoły, hale produkcyjne czy też sportowe, magazyny, zakłady pracy, a także domy i mieszkania prywatne. Mogą być zamontowane na stałe lub też przenośne, przy czym te ostatnie ze względu na mniejsze gabaryty (a co za tym idzie – odpowiednio mniejszą moc grzewczą znajdują zastosowanie w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni. Ich przenośność stanowi jednak ogromny walor, szczególnie gdy wykorzystywane są w prywatnych domach. W tej sytuacji ułatwione jest wielokrotne i łatwe przenoszenie przyrządu w miejsce, w którym będzie najbardziej potrzebne. Z nagrzewnicami zamontowanymi na stałe natomiast spotykamy się w większości przypadków w obiektach o większej powierzchni, gdzie bardziej istotna niż ich mobilność będzie wysoka moc połączona z wydajnością.
Źródło: KLIMA-TOP
Twórca artykułu: A.T.
2013-02-05 16:20:14