Kominki oraz szyby samoczyszczące

Szkło kominkowe gięte
Gdy za zewnątrz zaczynają panować coraz niższe temperatury, coraz częściej myślimy o wyborze kominka. Jest to dodatkowe źródło ciepła, jednocześnie wprowadza do pomieszczenia urokliwy klimat.

Wybierając profesjonalne modele nie musimy redukować jego funkcji do elementu wystroju wnętrza. oferowane przez rozmaitych producentów kominki z płaszczem wodnym oraz wkłady pozwalają nam wykorzystać, by rozprowadzić ciepło, obecną instalację centralnego ogrzewania.

W zależności od klasy oraz planu pomieszczenia mamy dostępne odpowiednie wkłady oraz obudowy kominkowe. Zaczynając od tych w stylu rustykalnym, poprzez tradycyjne oraz eleganckie i nowoczesne. Nie ma to jak wrażanie jakie daje naturalne ciepło paleniska, jeżeli niestety z różnych względów nie możemy liczyć na prawdziwy kominek możemy wybrać odpowiednie wkłady grzewcze, które znakomicie imitują palący się płomień oraz zapewniają odpowiedni poziom ogrzewania.

Kominki mefisto
Przy wyborze określonego modelu warto również zainteresować się szybami do kominka, które muszą być nie tylko odporne na wysokie temperatury, ale także proste w obsłudze. Wielu producentów zachwala szkło kominkowe samoczyszczące, warto jednak mieć świadomość, że muszą one posiadać odpowiednie certyfikaty lub wystarczające gwarancje od producenta.

Ciekawą nowością na rynku jest szkło mirror image, posiadająca lustrzaną powierzchnię, która po rozpaleniu w kominku ognia przemienia się w przezroczysta taflę szkła ceramicznego.


***
Więcej informacji:
Robax.pl - szkło kominkowe, żaroodporne szyby do kominka, ceramiczne panele kominkowe, samoczyszczące i lustrzane;
MEFISTO - kominki Wrocław, obudowy kominkowe, piece wolnostojące, sztukaterie gipsowe.
Twórca artykułu: Katarzyna Baranowska
2011-10-07 14:27:16