Szyby

W jaki sposób możemy wykorzystać szkło w aranżacji mieszkania?

Na pewno każdy, kto uczęszczał do szkoły, przeczytał klasyczną lekturę Stefana Żeromskiego – „Przedwiośnie”. W dziełach literackich nierzadko pojawiają się sformułowania, które wchodzą do pamięci ludzkiej na długie lata. I tak w tej książce narodziło się określenie „szklane domy”, które oznacza pewne piękne i futurystyczne marzenie, bez najmniejszych szans na realizację.

Osłony okienne

Okiennice od IFTM Internorm
Osłony okienne to ważne uzupełnienie okien. Stanowią ochronę przed słońcem, niepożądaną ciekawością sąsiadów oraz zwiększają antywłamaniowe właściwości stolarki otworowej. Przekładają się na niższą temperaturę w domu w lecie oraz mniejsze straty ciepła w zimie. Mogą też stanowić ochronę przed hałasem, jak zatem widać, są ważnym i funkcjonalnym uzupełnieniem systemów okiennych.

Szkło w architekturze

kuchnia
Nikt dokładnie nie wie kiedy i gdzie dokładnie wynaleziono szkło. Prawdą jest, że zainteresowanie szklanym kruszcem zauważalnie wzrasta. Jego walory estetyczne od dawna cieszą ludzkie oko. Szkło jest bardzo pożądane przez architektów i projektantów wnętrz.

Światło i ciepło jednocześnie

Szyba Solar
Rodzaj szyby zastosowanej w oknie bezpośrednio przekłada się na jego właściwości. To jaka szyba została wykorzystana decyduje o parametrach okien i ich zdatności do zastosowania w najbardziej wymagającym budownictwie – pasywnym.

Polacy uczą się energooszczędności

Dom wielorodzinny z oknami Schüco Corona CT 70 w szarej okleinie
Pan Marek Mędrek, dyrektor handlowy Schüco Polska, w pracy spotyka się z dwiema grupami klientów. Pierwsza, największa grupa, przy wyborze okien kieruje się przede wszystkim ceną. Wybierają najtańsze, białe okna nie przywiązując dużej wagi do ich parametrów. Świadomych klientów, którzy poszukują informacji na temat energooszczędnej stolarki jest o wiele mniej, jednak ich liczba stale rośnie. Kryzys świetnie pokazał tę prawidłowość...

Szkło z ochroną przeciwsłoneczną

szkło okna szyby
Wysoka selektywność, idealna przezierność, znakomita izolacja przed stratami ciepła z pomieszczenia, szerokie spektrum zastosowań – to tylko kilka zalet nowego szkła z ochroną przeciwsłoneczną z oferty firmy Saint-Gobain Glass.

Szkło z ochroną przeciwsłoneczną

szkło
Wysoka selektywność, idealna przezierność, znakomita izolacja przed stratami ciepła z pomieszczenia, szerokie spektrum zastosowań – to tylko kilka zalet nowego szkła z ochroną przeciwsłoneczną z oferty firmy Saint-Gobain Glass.

Technologicznie jest to szkło bezbarwne z powłoką przeciwsłoneczną naniesioną w technologii magnetronowej. Produkt oferuje wysoką – dotychczas nieuzyskiwaną selektywność – której wartość przekracza 2, co jest prawdziwą rewolucją...

Klapy oddymiające

Klapy oddymiające
Klapy oddymiające WIŚNIOWSKI, to połączenie estetyki, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Podstawowym zadaniem klap jest odprowadzanie dymu, gorących gazów, substancji toksycznych i energii cieplnej z zamkniętych pomieszczeń objętych pożarem. Zapewniają one utrzymywanie warstwy o niewielkim zadymieniu dając możliwość ewakuacji, ułatwiając akcję gaśniczą i przyczyniając się do ochrony życia, zdrowia i mienia. Mogą także pełnić funkcję klap wentylacyjnych, oddymiająco-wentylacyjnych, włazów czy oświetleń dachowych.

Folia do walki z graffiti

folie okienne
Porysowane szyby w autobusach, tramwajach czy metrze, podmiejskie pociągi upstrzone graffiti, pomalowane pomniki, mury, klatki schodowe... Z tymi przejawami „twórczości” spotykamy się na każdym kroku.

Folie ochronne i antywłamaniowe

folie ochronne
Zewnętrzne folie ochronne z serii Armorlite® Exclusive oferowane przez firmę Warsfoll można stosować wszędzie tam, gdzie dostęp do szyby od środka jest utrudniony.

Polecane są zarówno do mieszkań jak i biur, obiektów publicznych (konieczność ochrony osób postronnych przed odłamkami szkła) i firm wdrażających standardy HACCP, IFS. Folie ochronne i antywłamaniowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wzmocnienie okien bez konieczności kosztownej wymiany całych tafli szkła oraz ram.

Zabezpieczają przed eksplozją (odporne na ciśnienie wybuchowe), działaniem kwasu i zadrapaniami, zatrzymują do 99% promieniowania UV...
1 2