Ocieplanie

Remont w domu

Narzędzia budowlane
Każdy z nas remontuje mieszkanie lub dom zaledwie kilka razy w życiu, a i tak jest to dla nas spore wyznanie. Jeśli nasz mąż lub chłopak lubi wykonywać drobne prace remontowe (a o takich mężczyzn coraz trudniej), mamy ten luksus, że własnymi siłami odświeżymy mieszkanie. Inaczej rzecz się ma, jeśli np. wprowadzamy się do nowego mieszkania i czeka nas kafelkowanie ścian i posadzek, montaż drzwi czy układanie paneli. Podobne rewolucje musimy przeprowadzić przy generalnym remoncie łazienki lub kuchni, albo jeśli w naszym leciwym domu chcemy położyć gładzie na ścianach. Zamiast pieklić się na naszego mężczyznę, że nie jest skrzyżowaniem Adama Słodowego z polskim hydraulikiem z reklamy, zdajmy się na fachowców. Tylko jak znaleźć ekipę remontową, która będzie rzetelna i niedroga?

Ekstremalne mocne ocieplenie

elewacja
System charakteryzuje się niską wodochłonnością, ekstremalną przyczepnością oraz niespotykaną elastycznością. Osiągnięto najwyższy stopień elastyczności, co jest niezwykle istotne przy odporności mechanicznej całego systemu. To idealne rozwiązanie w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia.

Jak ocieplić dom? - Część 1

ocieplanie
Systemy ociepleń ścian zewnętrznych to znane i sprawdzone rozwiązanie izolacji cieplnej budynku, o ponad 40 letniej tradycji związanej z jego produkcją, aplikacją i eksploatacją. To również jeden z najważniejszych elementów budynku. – Od jego wyboru oraz prawidłowego wykonania zależy nie tylko trwałość elewacji, ale także jakość i komfort życia mieszkańców budynku oraz energooszczędność inwestycji .

Ocieplanie styropianem piwnicy

Ważnym etapem budowy jest prawidłowe wykonanie ścian piwnic lub fundamentowych oraz ich zaizolowanie
Przez źle zaizolowane przyziemie lub piwnicę ucieka ok. 10% ciepła. Piwnice to pomieszczenia pomocnicze w domu, które zwykle pozostają nieogrzewane. Zgodnie z przepisami współczynnik przenikania ciepła powinien wynosić średnio od 1 do 1,25 W/(m2K).

Jak płacić mniej za ogrzewanie

Dom po ociepleniu – straty ciepła są minimalne
Tegoroczna zima może być nie tylko mroźna, ale też droga, przewidują eksperci. Minusowe temperatury generują większe zapotrzebowanie na ogrzewanie, a jakby tego było mało - od października obowiązują nas nowe, wyższe ceny gazu. Właściciele domów i innych nieruchomości mają więc wyraźne powody do niepokoju: co zrobić, by płacić mniej za energię?

Ciepłe oblicze obiektów zabytkowych

Spichlerz w Gorzowie Wielkopolskim
Zabytki to skarby kultury narodowej, w interesie nas wszystkich jest więc, aby należycie wykorzystywać ich walory. Wiele obiektów historycznych we współczesnych czasach zyskało nowe oblicze i inną funkcjonalność. Bardzo ważna jest ich odpowiednia renowacja i modernizacja, która wiąże się m.in. z dociepleniem budynków.

Docieplanie ścian od wewnątrz

ocieplanie
Pierwsze przymrozki u wielu osób przywołują wspomnienie… zeszłorocznych rachunków za ogrzewanie. Może temu towarzyszyć westchnienie „znowu nie zadbałem na czas o docieplenie mieszkania”. Ale w wielu przypadkach, nawet jeżeli pomyśleliśmy o tym latem, czy wczesną jesienią – nie zależało to od naszej indywidualnej decyzji...

Nowa generacja fasadowych płyt styropianowych

fasada
W ostatnim czasie praca naukowców nad uzyskaniem coraz to lepszych właściwości wyrobów z polistyrenu ekspandowanego EPS, zaowocowała stworzeniem surowca, o zdecydowanie lepszych parametrach użytkowych, przy jeszcze mniejszym obciążeniu środowiska naturalnego. Okazało się to możliwe poprzez stworzenie specjalnego procesu ekstruzji i dodanie do surowca dodatków związków grafitu...

Jaki system dociepleń wybrać?

system ociepleń
Niższe koszty ogrzewania, optymalna temperatura pomieszczeń, lepsze samopoczucie mieszkańców, likwidacja wszelkiego rodzaju grzybów i plam powstałych na skutek wilgoci i zimna, a także ładny wygląd elewacji. To tylko niektóre zalety stosowania systemów dociepleń zewnętrznych ścian budynków oferowanych przez takie firmy, jak Hufgard Optolith...

Aneks do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku

długopis
Eksperci ze Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) opracowali wzór aneksu do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku. Dokument przygotowano z myślą o inwestorach indywidualnych, aby mogli oni kontrolować prace ociepleniowe na własnej budowie, bez studiowania wielostronicowych technicznych instrukcji i materiałów informacyjnych...
1 2